Krepšinio žaidimu mėgaujasi daugiau kaip 25 milijonai žmonių 180 valstybių. JAV, Ispanija, Australija ir Kanada užima aukščiausias vietas 2020 m. nacionalinių krepšinio rinktinių reitinge. Krepšinio žaidėjai pasižymi puikia ištverme: per vienerias rungtynes jie nubėga kelis kilometrus ir dažnai pašoka. Jie nuolat treniruojasi, mokosi tikslių veiksmų, greitos reakcijos ir jiems pateiktos situacijos analizės. Tai reiškia, kad jie turi daug bendro su „AsstrA“ logistikos profesionalais!
Prieš tapdamas Azerbaidžano nacionalinės aviacijos akademijos komandos žvaigžde, Oro transporto skyriaus vadovas Anton Sejchasov žaidė savo šalies nacionalinėje komandoje gimtajame Baku mieste. Laisvalaikiu jis su malonumu pamėto į krepšį, nes krepšininkui yra natūralu atsiplėšti nuo žemės.
![]()
Anton Sejchasov
Mokykliniais metais stebėdavau Čikagos „Bulls“ komandos rezultatus, o ypač Maiklo Džordano, tuometinio krepšinio dievo, žaidimą. 6 klasėje aš išėjau į aikštę turėdamas svajonę tapti tokia krepšinio legenda 23 numerio marškinėliais, kurios improvizacija ir fantastiškais pasirodymais aš taip stipriai žavėjausi.
![]()
Justas Cibulskas
Dalinių krovinių skyriaus vadovas Justas Cibulskas pradėjo žaisti krepšinį 12 metų amžiaus ir jau 20 metų užsiima mėgėjų sportu. Pastaruosius ketverius metus aš žaidžiau „Žalgiris 1410“ komandoje Vilniaus lygoje su Andriumi Šimansku ir Justinu Švedu, mano kolegomis iš „AsstrA“ Dalinių krovinių skyriaus. Esu ištikimas Kauno „Žalgirio“ sirgalius ir nepraleidžiu nė vienerių šios komandos išvykos rungtynių. Kasmet aš sergu už Lietuvos krepšinio rinktinę, kuri nuolat laimi apdovanojimus ir yra tarp 10 geriausių komandų pasaulyje, – pasakoja Justas Cibulskas.
Andrius Šimanskas, Dalinių krovinių skyriaus ekspeditorius, yra Lietuvos nacionalinių sporto rinktinių ir Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo gerbėjas. Jis paprastai paaiškina savo susidomėjimą sportu.
![]()
Andrius Šimanskas
Aš esu lietuvis, o krepšinis čia yra nacionalinis lobis. Todėl šis sportas man buvo įdomus nuo ankstyvos vaikystės. Jau 4 metus aš žaidžiu „Žalgiris 1410“ komandoje su mano kolegomis iš „AsstrA“. Anksčiau aš 10 metų žaidžiau nacionalinėse mokyklų ir universitetų rinktinėse bei mėgėjų krepšinio klubuose, – sako Andrius Šimanskas. – Per daugelį metų sukaupta patirtis išugdė mano charakterį ir jėgą. Aš išmokau po pralaimėjimų ne pasiduoti, o grįžti stipresnis ir užkariauti viršūnes.
Automobilių logistikos skyriaus vadovas Nikolaj Krokun mėgo krepšinį nuo mažens. Tėvas padovanojo jam pirmąjį kamuolį ir išmokė žaisti ant asfalto šalia namo. Jis žaidė vidurinėje mokykloje ir universitete, kur atstovavo fakulteto komandą. Ji dalyvavo šalies krepšinio mėgėjų lygoje.
![]()
Nikolai Krokun
Dabar aš skiriu laisvalaikį savo šeimai, o vasarą planuoju supažindinti savo vyresnįjį sūnų su šiuo sportu. Aš nesu konkretaus klubo gerbėjas, bet man patinka sekti laiminčių NBA komandų žaidimą. Krepšinis ugdo ištvermę, tvirtą charakterį ir norą laimėti. Tai padeda ir darbe: jei susiduriate su sunkumais, kaip ir krepšinyje, akimirksniu sugalvojate, kaip apeiti kliūtį ir mesti kitą metimą, – aiškina Nikolai Krokun.